Nyheder

Juleferie 2014

 

AV – det er jul!

Vores tre klubber havde juleafslutning i uge 51. I Randers var de to hold slået sammen den 16. december, så der var fælles afsluttende træning. Hedensted havde flyttet den sidste træningsaften til Horsens, hvor begge klubber holdt fælles afslutning den 18. december.

 

Vores cheftræner var både i Randers om tirsdagen og i Horsens om torsdagen. Han fik dermed mulig for at ønske alle medlemmer en rigtig god juleferie. En juleferie, som mange medlemmer kan holde med lidt blå mærker :-)

 

Afslutningerne bestod af lidt alternativ træning, en masse grin og derefter lidt hygge – med lidt godt til maven.

 

Alle vores medlemmer holder nu en velfortjent juleferie frem til uge to, hvor vi starter op igen i det nye år.

 

Glædelig jul og godt nytår til alle vores medlemmer, deres familier og alle vores kontakter rundt omkring.

 

Se biller fra afslutningen i RANDERS her >

 

Se billeder fra afslutningen i HORSENS her >

Top